A Tisza két partján elterülő település, a román határ közelében. Több kisebb helység Kismező, Fejérpatak és Komlós összevonásával kapta mai nevét: Terebesfejérpatak. A falu ipari és gazdasági fejlődését, a lakók megélhetését igen korán az 1890-es években megjelent vasútvonal segítette.
A helyieknek a fakitermelés, vasércbánya és márványbánya adott munkát. A 20. század elején mesterséges víztározót terveztek a környékre, sajnos az elképzelés nem valósult meg. A túrázók ma is láthatják sétájuk közben a közeli vasércbánya maradványait.
Helyi legenda
A régi lakosok emlékeznek egy kis kápolnára mely a település mellett állt a falu határában. Egy vihar megrongálta és a kápolna harangja legurult a domboldalon. A település lakói az új templom építését a harang helyére tették. 1750-ben épült görögkatolikus később a 20. században múzeum lett.
Több Terepes nevű hely is található a világban: Bisztraterebes, Terebes, Krasznaterebes, Tőketerebes, Terebes, Rákosterebes, Túrterebes, Tőketerebes (Románia),Tőketerebes (Szlovákia), Újterebes (Lengyelország).